Spolek za dobrý život na Jemnicku ukradl záběr ze soudní síně

Exkluzivní videozáznam serveru Občasník pořízený se souhlasem soudu při čtení rozsudku ve sporu o velkochov prasat ve Štítarech byl ukraden aktivisty a publikován bez souhlasu autora na webu zadobryzivot.cz.

Majitelem webových stránek je místní aktivista Karel Stober. Článek je podepsán pouze krycím označením „hlavní šéfredaktor“.

Může jít o obrázek 6 lidem , stojícím lidem a text that says 'ZADOBRYZIVOT.CZ lng. Kolár prohrál u soudu. Ve Štítarech velkoprasečák nebude a Rhea Holding obci uhradí soudní výlohy. zadobryzivot Archiv: Občasník'

Dosud neznámá osoba zasáhla do autorských práv tím, že bez souhlasu autora „vystříhla“jeden ze záběrů z videozáznamu a použila jej ve svém článku.

Obecně lze jednání spolku označit za plagiátorství, neboť vůbec neuvedl zdroj fotografie pořízené z videozáznamu Občasníku.

Za plagiátorství lze obecně považovat úmyslné kopírování cizího textu a jeho vydávání za vlastní, nedbalé nebo nepřesné citování použité literatury, opomenutí citace (byť neúmyslné) některého využitého zdroje.

Může jít o obrázek 6 lidem , stojícím lidem a text that says '11 ČERVNA, 2022 OD HLAVNÍ ŠEFREDAKTOR lng. Kolár prohrál u soudu. Ve Štítarech velkoprasečák nebude a Rhea Holding obci uhradí soudní výlohy. Ve stredu 8.6.2022 byl vynesen prelomovy rozsudek. Krajsky soud v Brne potvrdil právo obce Štítary regulovat své území a zamezit vystavbé velkého prasečáku. Hrdinná starostka vybojovala občanum právo na dobrou budoucnost a ubránila méstys pred agresivni expanzi Rhea Holdingu. Žaloba lng. Koláre byla smetena ze stolu. zdroj: Zadobryzivot.cz archiv: OBCASNIK.EU'

Obecně se poškozený autor nebo ti, kteří mají k jeho dílu práva, mohou požadovat odstranění následků, omluvu nebo finanční kompenzace. Velký zásah do autorského práva, který má i společenskou škodlivost, může být dokonce posouzen jako trestný čin, za který hrozí až dva roky vězení.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů