Starostové mikroregionu Polná se seznámili s investory větrné energie

Na schůzi mikroregionu Polná si dvaadvacet členských obcí vyslechlo nabídku hned trojice investorů do obnovitelných zdrojů větrné energie. Na Polensku by mohly vyrůst desítky nových stožárů větrné energie. Záleží na zájmu zastupitelů konkrétních obcí o konkrétní projekty.

S vizí větrného parku „Jihlava-sever“ rakouského lídra WEB Větrná energie a jeho českého partnera společnosti Pražská energetika už vyjádřili souhlas obyvatelé Nadějova. Obyvatelům Nadějova se otvírá cesta k rozvoji komunitní energetiky i nižší cenu elektřiny v řádech desítek procent. „Zatím jednáme jen v Nadějově, v okolních obcích jsme se byli jen představit, ale další jednání neprobíhají. V okolí Polné jsme zatím aktivní kroky nepodnikali, nyní začneme navštěvovat starosty s nabídkou,“ řekla jednatelka firmy Michaela Lužová.

I jihlavská společnost Jipocar power by ráda v regionu postavila větrné elektrárny. Jipocar je nováčkem v oblasti využití větrné energie, ovšem jako provozovatel velkého logistického areálu se stovkami pracovních míst má dobrou výchozí pozici jako velký zaměstnavatel v regionu. „S levnější energií pro obyvatele počítáme, pokud to bude legislativně možné. Zatím se legislativa tvoří v parlamentu,“ prohlásil jednatel firmy Kamil Vondráček.

Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje plánuje velký větrný park na Havlíčkobrodsku, provozuje dvě větrné elektrárny na dohled od Polné. Stejně jako v jiných lokalitách nabízí obcím společný podíl v nově založené společné firmě. „Vedle nabídky seriózního partnerství pro obce nabízíme také naše dlouholeté zkušenosti s výstavbou a provozem větrných elektráren na Vysočině,“ řekl mluvčí firmy ČEZ Obnovitelné zdroje Martin Schreier.

Město Polná plánuje ještě během podzimu prezentaci záměru výstavby větrných elekráren v místním kině.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů