SVAK Jihlavsko: Cenová kouzla s vodou se jmenují „konsolidace“

Několik let strmý růst ceny vody, pak stagnace ceny vody pro firmy a obyvatelstvo Jihlavska. Jak se to povedlo? Celé operaci se ve vodárenském byznysu říká „Finančně ekonomická analýza – FEA“. V podstatě jde o to, jak chytře vyplnit účetní výkazy pro stát o čerpání dotací.Dotace bylo potřeba vyúčtovat i poskytovateli dotace – Státnímu fondu životního prostředí.

fb

Odchod Luk nad Jihlavou

V průběhu účetní operace s názvem „konsolidace“ odešel městys Luka nad Jihlavou ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Konsolidace tak nemohla být v Lukách nad Jihlavou dokončena.

„Nikdo nám o té operaci neřekl i když jsme o informace žádali,“ uvedl starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl. U obcí, které zůstaly členy SVAK Jihlavsko byla konsolidace úspěšně dokončena. Za odchod ze SVAKu tak byl městys Luka nad Jihlavou ztrestán nedokončenou účetní konsolidací.

Ztráta části dotace?

Městysu Luka nad Jihlavou teď hrozí sankce v podobě vrácení části patnáctimilionové dotace. Statisíce? Miliony? „Statisíce to budou určitě, miliony možná,“ uvažoval loucký starosta Wölfl. Pokud stát prostřednictvím Státního fondu životního prostředí uplatní sankce v podobě krácení dotace, pak se zřejmě roztočí právní kolotoč sporů o náhradě škody mezi městysem Luka nad Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů