SVAK Jihlavsko žádá vrátit DPH z majetku, který bezdůvodně provozoval

Když je plněno bez řádné smlouvy, pak jde o bezdůvodné obohacení.  Dokonce může jít o trestný čin neoprávněného užívání cizí věci. Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko potichu zaplatil Lukám nad Jihlavou částku přes sto osmdesát tisíc korun, které Luka nad Jihlavou považují za bezdůvodné obohacení vzniklé provozováním části vodárenského majetku. Podle Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jde o řádné nájemné z kterého žádá vrátit DPH.

Městys Luka nad Jihlavou upozornil Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, že svým nezákonným postupem SVAK Jihlavsko vytvořil stav odporující příslušným předpisům a svými postupy, kdy navíc ještě VAS a.s. vypověděla některým občanům Městyse Luka nad Jihlavou smlouvy o dodávce pitné vody. Společnost SVAK Jihlavsko a VAS a.s., které jednají v součinnosti, jsou odpovědné za vzniklý celkový protiprávní stav.

Protiprávní stav městys Luka nad Jihlavou vyřešil uložením veřejné služby společnosti Vodovody a kanalizace Vysočina. Tato společnost se stala dočasným provozovatelem části loucké kanalizace.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů