Vodárenská situace Luk nad Jihlavou zajímá i policisty

peníze vodaLuka nad Jihlavou se ocitly v mimořádné situaci. Dva a půl kilometru obecní kanalizace nemělo provozovatele. Starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl rozhodl o nařízení veřejné služby provozování místní kanalizace. Provozování kanalizace dostala příkazem společnost Vodovody a kanalizace Vysočina, kterou vede Josef Pospíšil.

Pospíšil působil před několika lety ve funkci ředitele jihlavské divize Vodárenské a.s., která stále provozuje část kanalizace v Lukách nad Jihlavou.

Zástupci Vodárenské a.s. ani Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko se na výzvu starosty Wölfla nedostavili ani k předání kanalizace novému provozovateli. „Rozšířili jsme trestní oznámení,“ suše konstatoval starosta Wölfl.

Mluvčí vysočinské policie nechtěla blíže komentovat postup policejního vyšetřování vodárenské situace v Lukách nad Jihlavou. „Nebudeme poskytovat žádné informace k postupu vyšetřování, ani potvrzovat informace o přijetí rozšíření trestního oznámení,“ uvedla mluvčí Čírtková.

(DOKUMENT) Policejní žádost o vyčíslení škody si prohlédněte zde

Podobná situace jako v Lukách nad Jihlavou nastala před několika lety ve středočeské obci Trnová. I tady starosta obce rozhodl o provozování vodovodů ve veřejném zájmu. „Firmě, která situaci nezvládla později Krajský úřad sebral licenci k provozování a skončila,“ řekl Občasníku starosta Trnové Štefan Moravčík.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů