Světovou metodu BVA hodnocení veřejných zakázek prověří ve Žďáru nad Sázavou

Metoda „Best Value Aproach“ (BVA) dorazila na Vysočinu, konkrétně do Žďáru nad Sázavou. Na místní poliklinice používá tuto metodu hodnotící komise. Nejlepší cena u nabídky na pronájem oddělení rehabilitace má váhu pouhých čtyřiceti procent. Zbytek je na bodovém hodnocení metodou BVA.

Airspace Q1 2019 - A best value approach - CANSO

Nejlepší cenová nabídka neuspěla a jako nejlepší nabídka byla vybrána až druhá nejlepší cenová nabídka. Do městské pokladny Žďáru nad Sázavou přiteče za desetiletý pronájem rehabilitace o tři miliony korun méně.

Odkud se vzala metoda hodnocení nabídek BVA? Vznik metody BVA přišel po více než dvaceti letech zkušeností a pozorování jednoho muže, který se snažil přežít jako hlava rodiny s osmi dětmi. Dr. Dean Kashiwagi přišel s metodou BVA jako způsobem uspokojování rozdílných potřeb svých dětí.

Family Application: Kashiwagi Development - Best Value Conference

Aby mohl šťastně žít rodinným životem s osmi dětmi, Dr. Kashiwagi si uvědomil, že je potřeba strukturovat rodinné rozhodování, která by vyhovovala různým potřebám jeho dětí. V této době byly vytvořeny první stupně BVA. Testoval a zdokonaloval metodologii během let implementace svých výzkumných studií na Arizonské státní univerzitě ve svém domě.

Rodinné zkušenosti mu umožnily okamžitě testovat různé obchodní koncepty rodinných nákupů a vidět jejich dopady.

Dnes je Dean T. Kashiwagi světovým lídrem ve zlepšování výkonnosti a efektivity zařízení projektů. Jeho koncepce je v rozporu s tradičním pořizováním řízeným nejlepší cenou. Technologie byla testována více než 1800krát v celkové výši 6,6 miliardy $ (4,4 miliardy $ ve stavebních projektech a 2,2 miliardy $ v nestavebních projektech) s 98% úspěšností od roku 1994 v sedmi různých zemích a dvaatřiceti státech. Je to nejvíce licencovaná technologie na Arizona State University s čtyřiapadesáti licencemi. Dr. Kashiwagi publikoval více než dvě stě sedmdesát publikací a časopiseckých prací o svém výzkumu.

Poté, co se Dr. Kashiwagi stal světově uznávaným odborníkem na podnikání, připisuje všechny své úspěchy své rodině a říká: „Naučili mě všechno, co umím“.

Nedůvěra k výsledkům metody BVA při hodnocení nabídek na pronájem rehabilitace ve Žďáru nad Sázavou pochází z takřka nemožnosti přepočítat odebírání bodů při hodnocení jednotlivých nabídek. Okamžité a často subjektivní pocity hodnotící komise promítnuté do bodování by měli nyní potvrdit radní města Žďáru nad Sázavou a podepsat desetiletou nájemní smlouvu s druhou firmou v pořadí. Konají s péčí řádného hospodáře nebo je někde chyba v aplikaci metody BVA?

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů