Velké Meziříčí má šanci na hokejovou dotaci Národní sportovní agentury

Pro město Velké Meziříčí se otvírá příležitost zisku státní dotace na plánovanou rekonstrukci zimního stadionu. Stavební povolení na rekonstrukci zimního stadionu je čerstvě vystaveno, Krajský hokejový svaz Vysočiny vyslovil podporu celému investičnímu záměru rekonstrukce zimního stadionu.

Národní sportovní agentura vypsala dotační výzvu s maximální výší státního přispěvku ve výši devadesáti milionů korun. Příjem dotačních žádostí je do poloviny roku 2021, v případě získání dotace je povinnost zahájit stavbu do dvou let.

Ředitel městské příspěvkové organizace Sportoviště VM Michal Hořínek potvrdil intenzivní přípravné práce na získání hokejové dotace. Schvalovat by se mohla na jarním jednání Zastupitelstva města Velké Meziříčí.

Studie rekonstrukce mimo jiné počítá s demolicí stávající strojovny, stavbou nové včetně přístavby hráčských kabin. Dále řeší např. přístavbu nad stávající restaurací a parkovací dům naproti zimnímu stadionu.

Velkomeziříčský hokejový stadion je sídlem Horáckého hokejového klubu. Od sezóny 2020/21 působí v 2.lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou žlutá a modrá.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů