Pelhřimovští lidovci kličkují kolem podpory mládežnického hokeje

Pelhřimovští lidovci začali kličkovat před politickou odpovědností za zmatky při financování výkonnostního sportu v Pelhřimově. Pro webové stránky KDU-ČSL Pelhřimov se místostarosta Koch vyjádřil takto:

„Minule byla zastupitelstvu předložena smlouva o záloze na dotaci, která by poskytla HC Ledním medvědům peníze ještě před termínem dle dotačního titulu. Až při projednávání se ale ukázalo, že podle smlouvy nelze čerpat peníze na sportovní vybavení. S tím se při jednáních počítalo, ale při formulaci dotačního titulu se to bohužel opomnělo. Proto musí být upraven nejdříve sám dotační titul a pak formou dodatku i smlouva o záloze. Pokud dodatek zastupitelé odsouhlasí, mohou hokejisté peníze ze zálohy použít i na sportovní vybavení,“ uvedl místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL).

Lidovci minulý rok s velkou slávou se vrhli na přestavbu financování pelhřimovského sportu. Dnes se pelhřimovští lidovci vymlouvají „na opomenutí“, které musela zachraňovat opoziční Změna pro Pelhřimov. Předseda jejího zastupitelského klubu navrhl ustavení pracovní skupiny, která odstranila nedostatky návrhu lidoveckého místostarosty.

Místo slov lidoveckých díků pro opozici za iniciativu a pomoc, se k opozici nese pouze mlčení. Další starosti čekají na lidovce už v nejbližších dnech: vedení radnice zjistilo nebývalý nárůst členské základny hokejové mládeže.

Technické služby města Pelhřimov jako správce zimního stadionu připravili pro příští sezónu další omezení sportování mládeže. Nový návrh počítá se snížením počtu hodin tréninků na ledě pelhřimovského zimního stadionu asi o tři sta hodin ročně.

Na schůzce s vedením hokejového klubu už lidovecký místostarosta Josef Koch naznačil možnost škrtů příspěvků „na hlavu“ pro mládežnický sport. Přítom změna financování sportu byla jednou z iniciativ lidovců ve vedení města Pelhřimov. Pravidla financování sportu nejsou lidovci v Pelhřimově schopní garantovat ani na jediné volební období.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů