Teniscentrum na mizině: Pomůže Jihlava jako majoritní vlastník?

Městská obchodní společnost Teniscentrum není schopna dostát svým finančním závazkům a žádá město Jihlavu jako majoritního vlastníka o další půjčku jeden a půl milionu korun.

Peníze do Teniscentra by měly jít z finančních rezerv města, ve schváleném rozpočtu města pro rok 2021 peníze navíc nejsou.

I když má Teniscentrum celkem osm spoluvlastníků, další peníze na provoz by mělo „napumpovat“ jen město Jihlava, což nemusí být v souladu se zásadou „péče řádného hospodáře“: o zisk nebo ztrátu z podnikání by se měli děli všichni spoluvlastníci.

Společnost Teniscentrum není schopná získat na bankovním trhu další půjčky vzhledem ke své finanční situaci. Z toho důvodu dostala už třikrát finanční půjčku od města Jihlavy jako svého zřizovatele. Celkem město Jihlava půjčilo Teniscentru přes tři miliony a šest set tisíc korun.

Samotné opakované půjčky pouze od jediného akcionáře nejsou v souladu s obecnými principy hospodaření v duchu zásady „péče řádného hospodáře“. Na půjčkách ke krytí ztráty by se podle obecných principů měly podílet i majoritní akcionáři. Těmi jsou například brněnská společnost GS sport nebo dopravní firma ICOM transport.

Riziku nesplacení půjček se vystavuje pouze město Jihlava jako jeden z vlastníků.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů