Velké Meziříčí žádalo součinnost Kraje při „odpoplatnění“ dálnice D1

Dálnice D1 kolem Velkého Meziříčí by mohla v budoucnu sloužit i jako obchvat města, podobně jako je tomu v oblasti jihomoravské metropole Brno. Konkrétně jde o pětikilometrový úsek dálnice D1 v úseku od EXITu 141 Velké Meziříčí-východ po EXIT 146 Velké Meziříčí-západ.

“ Co se týká aktivity v otázce zrušení zpoplatnění dálnice, v červnu Kraj Vysočina obdržel žádost od města,“ uvedla mluvčí Velkého Meziříčí Michaela Hudková.

Kraj Vysočina už také koncem srpna zaslal městu Velké Meziříčí své stanovisko.

„Mám informaci, že 24. 8. 2020 odešla k rukám starosty města Velké Meziříčí odpověď Ing. Jana Hyliše, radního Kraje Vysočina pro oblast dopravy. Velice stručně k obsahu odpovědi: Kraj Vysočina podporuje snahu města o zlepšení stávající dopravní situace na průtahu městem. Avšak bez konkrétních srovnávacích dat např. z probíhajícího sčítání dopravy nebo dopravního modelu, který by jednoznačně potvrdil, že v současné době existuje skupina vozidel, která by po zrušení časového zpoplatnění využívala předmětný úsek, je velmi problematické argumentovat podporu žádosti města. Faktem zůstává, že žádost na MD ČR může podat i samo město Velké Meziříčí,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů