(VIDEO) Investorem nového parkovacího domu v Jihlavě má být dopravní společnost ICOM

Na pozemku za obchodním domem Billa by měl vyrůst nový parkovací dům s kapacitou více než pět stovek parkovacích míst. Investorem parkovacího domu by měl být dopravní holding Icom podnikatele Zdeňka Kratochvíla.

„Investice by měla být v řádu kolem tří set milionů korun, investici děláme z určitého patriotismu a podpory Dukly Jihlava,“ řekl majitel holdingu Icom Zdeněk Kratochvíl.

Hokejová aréna Dukly Jihlava bude vzdálená od parkovacího domu v docházkové vzdálenosti asi pěti minut chůze.

„Jednání s ICOMem o výstavbě parkovacího domu se vedou zhruba od června letošního roku. Úplná dohoda není jistá, věříme, že by k dohodě mohlo dojít,“ řekl primátor Jihlavy Petr Ryška.

Kromě dohody o záměru výstavby nejsou k dispozici žádné bližší výkresy nebo vizualizace. Obecně je známá jen podoba parkovacího domu, který by měl být v zelené barvě a se zelenou střechou. O další podobě investice probíhají jednání mezi investorem a městem Jihlavou. Pokud ale Jihlava bude mít Jihlava skutečný zájem o výstavbu parkovacího domu, bude muset Útvar městského architekta značně slevit ze svých požadavků na výstavbu.

„Dohoda předpokládá prodej pozemku za Billou Icomu, od Icomu získáme prostory za odborem dopravy které máme v nájmu,“ nastínil primátor Ryška. Icom už podle primátora Ryšky zahájil projektování parkovacího domu, doba projektování se odhaduje na jeden rok a jeden rok výstavby.

Parkovací dům „za Billou“ by měl být otevřen v roce 2025, kdy bude dokončena i modernizace hokejové arény.

Firma Icom transport neuspěla podle informací Občasníku v autobusovém tendru na Jihlavsku (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů