Icom nepředložil nejvýhodnější nabídku na desetiletý kontrakt Kraje Vysočina na Jihlavsku

Otvírání obálek s nabídkami na desetiletý kontrakt Kraje Vysočina na provozování veřejné dopravy na Jihlavsku přinesl překvapení. Nabídka domácí společnosti Icom transport pro Jihlavsko není na prvním místě jako nejvýhodnější nabídka pro Kraj Vysočina. Kraj Vysočina dosud oznámil pouze přijetí tří nabídek na dopravní obslužnost Jihlavska. Icom transport smluvně zajišťuje dopravní obslužnost Jihlavska pro Kraj Vysočina, lze proto důvodně očekávat předložení soutěžní nabídky.

Nyní probíhají další nezbytné úkony Kraje Vysočina pro vyhodnocení celé zakázky. Dá se ale očekávat velká právní bitva s námitkami na způsob výběru nejlepší nabídky stejně jako na Žďársku a Novoměstsku.

Jihlavsko a Havlíčkobrodsko Kraj Vysočina soutěží v druhé vlně po Žďársku a Novoměstsku. Proces hodnocení Kraje Vysočina na Žďársku a Novoměstsku se chystá zkoumat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který informoval o podnětu firmy Icom transport v obou oblastech (více zde). Pokud by firma Icom transport byla vítězem a předložila Kraji Vysočina nejvýhodnější nabídku, neměla by důvod k podání podnětu antimonopolnímu úřadu (více zde).

Skupina Icom transport patří k největším dopravním společnostem v zemi. Má kolem tisíce autobusů, pět set kamionů a zhruba dva a půl tisíce zaměstnanců z toho patnáct set řidičů.

AKTUALIZOVÁNO: Icom by měl vybudovat v Jihlavě parkovací dům za tři sta milionů korun (více zde). O podpisu smlouvy na Žďársku čtěte více přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů