SOKR nedoporučuje umisťovat větrné elektrárny v okolí Telče

Strategie ochrany krajinného rázu (SOKR) kraje Vysočina popisuje i oblast Telečska a Dačicka. Oblast je umístěna do protáhlé kotliny na jihu kraje vázané na údolí Moravské Dyje. Přirozeným centrem oblasti je město Telč. Hranice na západě a východě tvoří úpatí okolních vrchovin.

Samotná oblast má charakter ploché místy členité pahorkatiny, bezprostředně na ni ale navazuje předěl Hochův kopec – Moučkův kopec na východě a postupně se zdvihající masiv Javořice na západě. Kulturněhistorické dominanty jsou svázány s městem Telč, (zejména kostel sv. Ducha a kostel sv. Jana Nepomuckého – obě v kategorii A), vizuálně nezanedbatelné jsou též kostely v Urbanově a Radkově (v kategorii B). Jako specifická místa krajinného rázu jsou uvedeny Telč (město s okolím) a údolí Moravské Dyje u Radkova (estetické a přírodní hodnoty).

Sídelní struktura je stabilizovaná, většinou jde o sídla střední velikosti s výrazným centralizačním atributem Telče.

Umísťování VTE to této oblasti nelze doporučit, celá oblast je velmi dobře viditelná z vyvýšenin
na západě a východě, dominantní poloze Telče by nebylo možné se pohledově vyhnout.

Videozáznam oficiálního představení Strategie ochrany krajinného rázu najdete přímo zde. Strategie SOKR pro Havlíčkobrodsko je přímo zde, pro Jihlavsko zde, Želetavsko přímo zde, okolí vrchu Křemešník přímo zde, Pelhřimovsko přímo zde, Humpolecko přímo zde, okolí Bohdalova přímo zde, Bystřicko a Novoměstsko přímo zde, Křižanovsko a Velkobítešsko přímo zde, Třebíčsko a Velkomeziříčsko (přímo zde), Moravskobudějovicko přímo zde, vrch Javořice s okolím Počátky a Žírovnice přímo zde.

Negativní stanovisko Komory obnovitelných zdrojů (OZE) je přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů