VÍME PRVNÍ: Novou ředitelkou Brány Jihlavy se stane úřednice Magistrátu

Dosavadní vedoucí oddělení kultury a tělovýchovy jihlavského Magistrátu Soňa Krátká se stane novou ředitelkou příspěvkové organizace Brána Jihlavy. Krátká potvrdila, že se ujme funkce ředitelky od prosince 2023.

„Město očekává od nové ředitelky především výrazné posílení značky „Jihlava“ na poli mezinárodního i tuzemského cestovního ruchu a minimálně stejně zdařilé akce, jako Brána Jihlavy produkuje a umí produkovat,“ uvedl mluvčí Magistrátu Radovan Daněk.

Budoucí ředitelka Brány Jihlavy poskytla Občasníku několik odpovědí na základní otázky k budoucnosti Brány Jihlavy.

Co považujete za nejdůležitější po nástupu do Brány Jihlavy?
Za nejdůležitější po nástupu do příspěvkové organizace Brána Jihlavy považuji seznámení se se všemi zaměstnanci, provozy a systémem fungování organizace.

Co s tím zamýšlíte udělat?
To uvidím, po bližším seznámení a vyhodnocení.

Co organizace potřebuje?
Stabilizaci.

Aktuálně finišují přípravy na Vánoce, na kterých jsme s kolegy z Brány Jihlavy a odboru školství od léta spolupracovali. Věřím, že novinky v podobě osvětlených hradeb, vyhlídkového kola, druhého kluziště společně s tradičním vánočním jarmarkem a programem Jihlavany potěší a další návštěvníky do Jihlavy přiláká. Zajištění provozu určitě nebude jednoduché, takže chci tým BJ co nejvíce podpořit a pomoci s realizací.

„“Paní ředitelce jsem pogratuloval ke zvolení a zároveň jí poděkoval za práci, kterou odvedla na OŠKT v oblasti kultury a sportu. Jsem přesvědčen o tom, že paní ředitelka stabilizuje organizaci a nastaví vnitřní procesy tak, aby organizace bez problémů fungovala. Paní ředitelka se kultuře věnuje již dlouho, zná spoustu lidí a dovolím si tvrdit, že tohle je její velká výhoda. I když to nebude mít lehké, věřím, že organizaci posune k větší soběstačnosti a především posílí pozici Jihlavy jako destinace v cestovním ruchu. Akce, které jsou v dramaturgickém plánu na rok 2024, budou jistě minimálně stejně kvalitní, jako v roce letošním,“ řekl náměstek primátora Richard Šedivý.

Radní očekávají od nové ředitelky také jasné nastavení a zefektivnění zákonných procesů v ekonomice organizace a v jejím řízení. Rovněž očekávají postupné zvyšování soběstačnosti organizace.

Brána Jihlavy se v létě potýkala s řadou problémů, kdy například v kempu Nomád přenocovali jen moderátoři Hitrádia Vysočina (více zde), tisková zpráva tiše zmizela z webu města (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů