V nepovoleném kempu Nomád přenocovali jen zaměstnanci Hitrádia Vysočina

Jedinými nocležníky v nepovoleném kempu Nomád byli zaměstnanci Rádia Vysočina. Přiznal to ředitel příspěvkové organizace Brána Jihlavy Jakub Deml.

„Realizace „dočasného kempu“ byla doprovázena poměrně složitým schvalovacím procesem, neboť se svou povahou pohybuje na hraně „zařízení“, akce či eventu. Bohužel se nepodařilo získat všechna kladná vyjádření od všech dotčených orgánů. Vzhledem k tomu faktu jsme byli nuceni nabízení veřejných služeb ukončit a kemp zlikvidovat. Proto v kempu nebyl nikdo ubytován, vyjma dvou pracovníků Hitrádia Vysočina, kteří z místa živě vysílali v rámci reklamní akce a reklamního plnění vůči partnerům kempu,“ uvedl ředitel Brány Jihlavy Jakub Deml.

Podle několik let staré vize ředitele Demla měl koncept kempu Nomád vycházet z toho, že Jihlava je destinací zejména pro rodiny s dětmi. „Ty sem ale přijíždějí většinou jen na jedno odpoledne a my bychom je zde chtěli udržet i na několik dní. Je tedy potřeba, aby zde vzniklo atraktivní ubytování. Kemp Nomád si představte jako dočasnou letní vesničku v prostoru jihlavského amfiteátru turisté zde mohou strávit noc nomádským způsobem života, tedy v karavanech, týpí, maringotce nebo třeba jurtě. Nomádský styl života by doplňoval koncept zoo pěti kontinentů a jistě by byl pro tuto cílovou skupinu atraktivní,“ zmínil ředitel Brány Jihlavy Jakub Deml v rozhovoru pro městský zpravodaj Jihlavy.

Kemp Nomád měl být v provozu nedaleko letního kina v lesoparku Heulos po celý měsíc srpen. Na konci července zahájení provozu avizovalo město Jihlava zvláštní tiskovou zprávou, která později beze stopy zmizela z webu města (více zde).

Vyjádření provozovatele Hitrádia Vysočina zjišťujeme.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů