(VIDEO) Kraj Vysočina vybral dopravce pro Žďársko a Novoměstsko

Je vybráno! Kraj Vysočina začal seznamovat autobusové dopravce s výsledky výběrového řízení na desetileté smlouvy pro dopravní obslužnost Kraje Vysočina. O posunu veřejné zakázky za miliardu korun informovalo vedení Kraje Vysočina až na základě dotazu Občasníku, výběr dopravců nebyl zařazen mezi stálé body tiskové konference o činnosti radních kraje Vysočina.

Podle neoficiálních informací je vítězem veřejné zakázky společnost ZDAR ze Žďáru nad Sázavou, největší „místní“ dopravní společnost. Na druhém místě je nabídka jihlavské společnosti ICOM transport. Pak je značný cenový odstup dalších nabídek dopravních společností. Hodnota veřejné zakázky na dopravní obslužnost východních částí Vysočiny je kolem miliardy korun.

V jedné z oblastí provádí šetření Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ale není vydáno předběžné opatření, které by mohlo omezit podpis smlouvy s vybranou společností.

Dosažená cena v soutěži na dopravní obslužnost je podle prvních informací pro Kraj Vysočina velmi výhodná, cenový rozdíl na kilometr je kolem deseti korun proti současným cenám.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů