Zásadní den jihlavské politiky: Podpis Tomance na koaliční smlouvě

Vedení jihlavské radnice čeká zásadní koaliční jednání o shodě na návrzích předkládaných na jednání červnového zastupitelstva. Po sedmi letech by mělo zastupitelstvo přijmout nový územní plán a jednat o investici do podoby letiště. Nejdůležitějším momentem koaličního jednání ale bude vstup šedé eminence Miroslava Tomance pod kuratelu koaliční smlouvy. „Pro Jihlavu ráno vstávám, přes den pracuji a večer přemýšlím, co zlepšit,“ zní politické heslo Miroslava Tomance.

Koalice s Tomancem

Poprvé se koaličního jednání má účastnit i Miroslav Tomanec, který by měl nahradit v zastupitelstvu Arifa Salichova. Důležitý bude postoj zastupitelů uskupení Forum Jihlava ke klíčovým koaličním návrhům jako je územní plán a investice do letiště. Uskupení Forum Jihlava zatím ke koaličním partnerům vysílá smířlivé náznaky o ochotě koaliční podpory.“Myslím, že pan Tomanec zatím koaliční smlouvu nepodepíše. Může na koaličním jednání jenom diskutovat. Nehledejte problém tam, kde není,“ domnívá se náměstek primátora Milan Kolář (Forum Jihlava).

„Nejdříve ať podepíše koaliční smlouvu, pak můžeme diskutovat,“ vzkázal radní David Beke (ODS). Na jeho návrh Rada města odvolala Miroslava Tomance z představenstva městské firmy Jihlavské vodovody a kanalizace.

Nepodepíše Tomanec? Tak odejde!

Zajímavá politická situace by nastala v případě pokud by Miroslav Tomanec skutečně nepodepsal koaliční smlouvu. „Můj odhad je, že ji nepodepíše a bude žádat její upravení,“ prohlásila předsedkyně opozičního zastupitelského klubu Jana Mayerová (ANO).  Pokud by Miroslav Tomanec koaliční smlouvu nepodepsal, ztratila by smysl jeho účast na koaličním jednání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů