Velkému Meziříčí hrozí zhroucení informačního systému pro základní školy

Prosincové zastupitelstvo města Velké Meziříčí projednávalo i celostránkový podnět ředitelů tří místních základních škol k výměně informačního systému. Od podzimu se uskutečnilo nejméně pět schůzek mezi místními školami a vedením města k nasazení nového informačního systému.

Ředitelé škol vedení města upozornili i na množící se hrozby výpovědí: jedna ekonomka odchází po dvacetileté praxi, další dvě pracovnice odchod zvažují.

Ředitelé škol upozornili zastupitele i na tlak úředníků města, aby obcházeli povinnost mít platné směrnice s tím, že se směrnice dodělají později.

„Informační systém není dostatečně nachystaný, pracovnice nemají osvojenou práci v programu. Nejsou nastaveny položky ani vazby. V informačním systému je řada nejasností a hrozeb. Školy nerozumí tomu, proč přecházet od funkčního softwaru GORDIC k pro školy nevyzkoušenému informačnímu systému,“ stojí v závěru dopisu trojice ředitelů velkomeziříčských škol pro zastupitele města. Zastupitelé města v létě schválili šest set tisíc korun na implementaci nového informačního systému. Zatím Velké Meziříčí proinvestovalo za školení nového informačního systému kolem dvou set šedesáti tisíc korun.

Problém nasazení nového informačního systému přednesla na jednání velkomeziříčského zastupitelstva předsedkyně kontrolního výboru Ivana Bíbrová (Společně VM), když navrhla slyšení ředitelů škol na jednání zastupitelstva. „Vedení IS Vera je zatím v první etapě, jsou naplánovány další etapy,“ uvedla Bíbrová. Bíbrová připravila návrh dvou usnesení, která by měla vnést světlo do stavu implementace a pozvat ředitele škol na nejbližší jednání zastupitelstva.

Starosta Kaminaras považoval jednání zastupitelky Bíbrové za zásah do pravomocí radních města, kteří plní funkci zřizovatelů škol. „Na posledním zasedání radních města byla implementace odložena na neurčito v roce 2022,“ řekl starosta Kaminaras zastupitelům města.

Šéf finančního výboru Pavel Blažek (ČSSD) navrhl prověření přínosu implementace s tím, že projednávat záležitost na nejbližším jednání zastupitelstva je příliš brzy.

Bíbrová oznámila odchod z koalice vzhledem k odlišným názorům se starostou města Alexandrosem Kaminarasem, šéf zastupitelů ODS Petr Velička se vzdal postu radního města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů