(VIDEO) Beke (ODS Jihlava): Budeme se snažit o co největší příspěvek Kraje Vysočina na zimní stadion

Nové vedení města Jihlavy zahájilo jednání s Krajem Vysočina o možnostech spolupráce. Podle radního Davida Beke (ODS) je Kraj Vysočina připraven jednat o podpoře výstavby zimního stadionu.

Podle jihlavského radního a předsedy místní ODS vyjádřil hejtman Vysočiny Jiří Běhounek osobní zájem podpořit výstavby jihlavského zimního stadionu. Současný zimní stadion je na konci životnosti, příští sezóna 2019/2020 by měla být poslední před plánovanou rekonstrukcí.

„Stojíme o maximální podporu. Kraj Vysočina od nás chce vidět tvrdá data, která by krajské radní přesvědčila, že víme, co děláme,“ uvedl radní Beke.

Ve vedení města Jihlavy má radní Beke pozici koordinátora aktivit města při rekonstrukci zimního stadionu.

Otevřenou otázkou zůstává výše finanční podpory od Kraje Vysočna, kterou bude město Jihlava požadovat jako spoluúčast. Hovoří se zhruba o částce sto až tři sta milionů korun při uvažovaných celkových nákladech rekonstrukce ve výši kolem tři čtvrtě miliardy korun.

„Nechtěl bych předjímat výši příspěvku požadovaného městem Jihlavou. Může to být padesát milionů nebo i tři sta padesát milionů korun,“ uvedl radní Beke.

Mezi vedením města Jihlavy zastoupené radním Beke a náměstkem hejtmana Martinem Kuklou (ANO) začnou intenzivní jednání o podmínkách finanční spoluúčasti Kraje Vysočina na rekonstrukci jihlavského zimního stadionu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů