Rychlobruslařka Nepokojová žádá Vysočinu o podporu

Před pěti lety na sebe upozornila hokejistka HC Chotěboř Nikol Nepokojová ziskem několika medailí z olympiády dětí a mládeže. Soutěžila v disciplíně rychlobruslení a v obrovské konkurenci dokázala získat zlato na trati 111 metrů, stříbro na trati 333 metrů a bronz na trati 500 metrů.

Před talentovanou rychlobruslařkou se otevírá šance účastnit se Mistrovství světa juniorů v rychlobruslení, které se bude konat v sousedním Rakousku. Nepokojová už požádala Kraj Vysočina o individuální dotaci.

„Žádost evidujeme, bude předložena k projednání komisi pro sport a volný čas a následně ji projedná rada kraje. Její finální rozhodnutí není možné prozatím předjímat, uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

„Jakýkoliv talent je potřeba podporovat stejně jako každého, kdo na sobě usilovně pracuje. Ačkoliv tuto dámu osobně neznám, věřím, že ji Kraj Vysočina podpoří. Mladí pracovití lidé si zaslouží naši podporu ,“ řekla krajská zastupitelka Eva Decroix (ODS).

“ Vím o této žádosti, která teprve prochází standardním procesem posuzování. Obecně je ale kraj Vysočina dlouhodobě nakloněn výjimečným mladým talentům, tak věřím, že se i v tomto případě nějaké řešení najde,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS).

„Příspěvek od Kraje Vysočina bude sloužit na sportovní přípravu a nákup sportovního vybavení,“ řekla Nikol Nepokojová.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů