(VIDEO) Jihlavou jezdí trolejbus plný vánoční vůně, hraje i koledy

Vánoční trolejbus vyjel na první jízdu hned na první adventní neděli. V Město Jihlava bude jezdit za klasické jízdné nejčastěji linky B a Ĝ plus příměstské linky. Ve voze platí klasické jízdné, cestující v něm mohou potkat i revizora. V online jízdních řádech je označen vánoční hvězdičkou. Cestujícím hraje i vánoční koledy, vzhledem k zapnutému topení a klimatizaci vozu nemusí být dobře slyšet.

Autorkou nápadu na voňavý vánoční trolejbus města Jihlavy je architektka a bytová designérka Zuzana Tůmová z ateliéru Schrapnel. Hlavní předmět její tvorby tvoří návrhy všech druhů interiérů.

Už při slavnostním příjezdu voňavého před budovu Magistrátu byl o jeho prohlídku značný zájem. „Na rozsvícení vánočního stromu jsem sice zvolil variantu pěšky, ale vánoční trolejbus je fakt krásný. Skvělý nápad! A děkuji městu Jihlava za letošní vánoční výzdobu. Atmosféra na náměstí byla dnes fakt parádní,“ svěřil se hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek.

„Jde o první takovou zkušenost v našem dopravním podniku a bylo potřeba řešit některé technické
věci. Jak připojit venkovní osvětlení, jak ozvučit interiér a exteriér, jak a z čeho udělat polep, aby
měsíc vydržel ,ale přitom šel pak dobře sundat, museli jsme předělávat návrh polepu, měnili jsme i
typ trolejbusu za jiný a tedy bylo nutné upravit návrh na odlišnou karoserii, museli jsme vybírat již jen
ze skladového sortimentu osvětlení, řešili jsme jak lidem ukázat kde zrovna trolejbus jezdí,… a řada
dalších drobností, které byly komplikací, ale i výzvou jak to zvládnout,“ vysvětlil radní David Beke.

I když město Jihlava uvažovalo i o využití historických trolejbusu, ale vzhledem k nepříznivým zimním podmínkám od záměru ustoupilo.“Po diskusi s majiteli těchto vozů jsem pochopil, že sůl není přítel veteránů a s historickými vozy se v zimě prostě v našim klimatických podmínkách nevyjíždí,“ řekl radní Beke.

Vyjádření autorky návrhů osvětleného trolejbusu Zuzany Tůmové z ateliéru Schrapnel najdete přímo zde. O nové trolejbusové trati od City Parku kolem Krajského úřadu na Pelhřimov až k Tank ONO čtěte přímo zde.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů