K BUS-pruhům se policie písemně nevyjádřila

Od srpna má být na Havlíčkově ulici zvláštní pruh pro autobusy. „Pruh bude začínat, ve směru od hlavního nádraží, za viaduktem (jak to šířkové poměry umožní) a končit u kruhového objezdu,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Jaroslav Vymazal. Jihlavská radnice už oznámila i termín vzniku BUS-pruhů: srpen 2015.

Dopravní zácpa v BUS-pruhu (ilustrační foto)

Chybí písemné vyjádření policie

Jihlavské radnici pro vybudování BUS-pruhu na Havlíčkově ulici chybí to nejdůležitější. Písemné vyjádření Policie České republiky. „V písemné podobě jsme se zatím nevyjadřovali, v ústní rovině je vyjádření kladné,“ uvedl dopravní inženýr jihlavské policie Jiří Kučera. Malovat pruhy pro autobusy může jihlavská radnice až po obdržení písemného stanoviska policie.“Stanovisko vydává Silniční správní úřad a datum vydání nevím,“ připustil náměstek Vymazal. Tisková zpráva jihlavské radnice už ohlásila vznik bus-pruhů na druhou polovinu srpna.

Opozice: nemluvte o náměstkově nové čtyřkolce!

Informace o záměru vybudování bus-pruhu na Havlíčkově ulici je podle opozice výzvou radnice k ukončení zájmu o rychlý nákup nového služebního vozidla náměstka Vymazala. „O hnědé oktávce s pohonem čtyř kol by radnice chtěla ukončit diskusi a nasměrovat pozornost veřejnosti k bezpečnosti Havlíčkovy ulice,“ domnívá se lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů