(VIDEO) Kraj Vysočina již potřetí vybírá informační systém do nemocnic

Kraj Vysočina se již potřetí pokusí vybrat software pro řízení krajských nemocnic. Kraj je zřizovatelem pěti nemocnic v Jihlavě, Třebíči, Pelhřimově, Havlíčkově Brodě a Novém Městě na Moravě na Žďársku. Ročně je v nich hospitalizováno přibližně 95.000 lidí, vyplývá z jejich výročních zpráv.

Předchozí pokusy o výběr softwaru v hodnotě kolem sto miliónů korun skončily na odvoláních u antimonopolního úřadu (více zde). Se spuštěním nemocničního informačního systému se původně počítalo již v roce 2017.

Nemocniční informační systém (NIS) má nemocnicím zajistit podklady k léčbě, bez nich nelze zaopatřit bezpečnost léčby. V ideálním případě umí takový systém urychlit práci, zkvalitnit péči a zajistit správnost vykazování zdravotní pojišťovně.

Je třeba samozřejmě dbát také na ochranu osobních údajů, a proto musí být v NIS kladen důraz na zabezpečení a přístupová oprávnění. Nemocniční informační systém ale nemá být pro použití složitý, a proto se od něj očekává maximální spolehlivost a rychlost.

Lékař zkrátka musí ihned získat stoprocentně přesné informace o svém pacientovi včetně jeho historie a sestra musí jednoduše zaznamenávat informace o stavu z hospitalizace v rámci ošetřovatelského procesu.

O výběru systému pro krajské nemocnice hovořil hejtman Běhounek

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů