VIDEO: Letošní první vládní návštěvu ve Žďáru nad Sázavou uskutečnila Schillerová (ANO)

Zástupci Žďáru nad Sázavou přivítali ministryni financí Alenu Schillerovou. Na radnici proběhla krátká debata nad investicemi a rozpočtem města, následovala návštěva VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a vznikající Průmyslové zóny Jamská II oběd s podnikateli.
„Věřím, že dnešní setkání s paní ministryní financí přímo či nepřímo napomůže k realizaci připravených projektů města v oblasti dopravní infrastruktury nebo občanské vybavenosti,“ řekl dnešní starosta Martin Mrkos.

Návštěva ministryně financí Aleny Schillerové začala na radnici, kde ji přivítali zástupci města. S těmi následně proběhla debata o připravených investičních projektech města, městské a podnikatelské infrastruktuře a o dopadu koronaviru do rozpočtu města. Ministryni velice zaujala snaha města pracovat na PPP projektech.

Následovala návštěva VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, kde se debatovalo o stavbě nové sportovní haly a o přínosech spolupráce soukromého sektoru se školami. Paní Schillerová si následně prohlédla digitální model kostela na Zelené hoře pomocí VR technologie. Památka UNESCO ministryni zaujala
natolik, že její návštěvu zařadila na svůj program.
Po návštěvě průmyslové školy zamířila kolona na průmyslovou zónu.

Po krátké procházce následovalacesta na Zelenou horu. Návštěvu ministryně ukončila setkáním se zástupci místních podnikatelů, kde probíhala volná debata. Nejvíce se řešila podpůrná opatření v rámci koronaviru, zavedení kurtzarbeitu, finanční správa nebo podpora státu ve spolupráci soukromého sektoru a škol.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů