Krach úzkokolejky je problémem pro novou licenci Drážního úřadu

Ani případná reorganizace Jindřichohradeckých místních drah do tří samostatných subjektů infrastruktura, železniční doprava a obchod není jistotou pro obnovení provozu na úzkorozchodných tratích Jindřichův Hradec-Obrataň a Jindřichův Hradec-Nová Bystřice.

Drážní úřad posuzuje finanční způsobilost dopravce k dalšímu provozování veřejné dopravy na „Obrataňce“ a „Bystřičce“ .

Může jít o obrázek train a přírodě

Nástupnické subjekty Jindřichohradeckých místních drah nebo případný nový zájemce o provozování úzkokolejky musí státním úředníkům prokázat finanční způsobilost k provozování veřejné dopravy. Pak získají důležité bezpečnostní certifikáty pro veřejnou dopravu. Vystavení těchto bezpečnostních certifikátů trvá přibližně půl roku, nelze očekávat rychlejší vystavení k zahájení dopravy ještě v letošním roce.

S ohledem na těžkosti Jindřichohradeckých místních drah lze očekávat důkladnou kontrolu státních úředníků Drážního úřadu ve stylu „jak na tom jsou“. S vydáním povolení k dalšímu provozování úzkorozchodné dráhy není důvod spěchat.

Od počátku října nemohou vyjet vlaky na trať úzkorozchodné dráhy. Chybí bezpečnostní certifikáty, zaměstnanci nedostali výplaty. Možný odchod kvalifikovaných zaměstnanců z důvodu platební nechopnosti je další problém pro další provozování úzkorozchodné dráhy. Především po strojvůdcích je na trhu práce velká poptávka.

O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde , o nasazení náhradní dopravy více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. Insolveční soud zamítl navrženou reorganizaci, když pochyboval o poctivém záměru (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů