Fórum Jihlava po odchodu Tomance naznačilo možnost zániku

Překvapivá rezignace duchovního otce uskupení Fórum Jihlava Miroslava Tomance má odezvu i v samotném uskupení Fórum Jihlava. “ Vyústil tím tak náš dlouhodobý dialog o ideální podobě komunální politiky v 21. století,“ stojí v prohlášení uskupení Fórum Jihlava.

Zastupitelé Fóra Jihlava se o konci Miroslava Tomance dozvěděli ve stejnou chvíli jako ostatní zastupitelé, na samém konci dubnového zasedání městského zastupitelstva.

„Fórum Jihlava není ani klasická strana, ani spektrum nesourodých solitérů. Až budoucnost ukáže, zda se nám podaří přetavit jeho energii a zápal pro město v důležitý inspirační hlas Fóra, nebo zda jsme právě svědky zárodku nového politického subjektu,“ stojí doslova v prohlášení uskupení Fórum Jihlava.

Uskupení Fórum Jihlava funguje jako místní buňka politického hnutí Starostové a Nezávislí (STAN). Lídryně Fóra Jihlava Karolína Koubová je krajskou zastupitelkou STANu.

Novým členem zastupitelského klubu Fórum Jihlava po rezignaci Miroslava Tomance bude Jiří Antonů, který bude skládat slib na květnovém zastupitelstvu města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů