(VIDEO) Na třebíčských slavnostech viděly děti vystoupení striptérky

Velmi rušné dozvuky vyvolalo video na sociálních sítích ze Slavností růžového vína v Třebíči. Na krátkém videozáznamu děti sledují vystoupení striptérky za denního světla.

Může jít o obrázek 10 lidem a trampoline

Pořadatelé slibovali návštěvníkům „odpoledne jako v pohádce s lahodnými výběrovými víny z českých i moravských vinic“ s možností ochutnávky lokální i vzdálenější gastronomie.

Mezi partnery festivalu jsou například Město Třebíč, Městské kulturní středisko nebo Český rozhlas Vysočina.

„Celodenní program zabaví i ty nejmenší, aby rodiče měli dostatek času na nezřízené degustování a kontrolované přejídání se. Namalujeme vaši sobotu na růžovo!,“ slibovali pořadatelé.

Slavnosti růžového vína se konaly v areálu třebíčského zámku, který byl v době konání kulturní akce volně přístupný. „Jsme šokováni, organizátorům jsme okamžitě zaslali protestní nótu,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Striptýz na kulturní akci odsoudila i opoziční zastupitelka Blanka Kutinová (Třebíč Občanům).“Striptýz na akci, kde je program pro děti, nepatří. Tohle byl naprostý morální úlet pořadatelů. Očekávám vysvětlení a omluvu z jejich strany vůči občanům i městu Třebíč,“ řekla zastupitelka Kutinová.

Událost už začala zajímat i Policii ČR.“Na základě zveřejněných informací  a videa na sociálních sítích a na základě článků zveřejněných ve sdělovacích prostředích, které se týkají vystoupení burlesky na akci Slavnosti vín v Třebíči, se případem začali zabývat třebíčští policisté. Šetření je na samém počátku, o jeho výsledku vás budeme informovat,“ sdělila mluvčí Policie ČR Vysočina Dana Čírtková.

Podle tiskového prohlášení města Třebíč mají oblíbené Slavnosti růžového vína mají v Třebíči už devítiletou tradici. Letošní slavnosti, které se konaly v sobotu 17. června, se bohužel tradičnímu programu vymykaly. „Ačkoli pořadatel slavností výslovně uvedl, že je program i pro nejmenší, už v odpoledních hodinách vystupovala na podiu před dětským publikem téměř nahá burleska. Pořadatelem slavností je společnost Night robots s.r.o. z Pocoucova,“ informovalo město Třebíč.

radnice

Město Třebíč nebylo pořadatelem akce a od nevhodného programu se distancuje. Vyzývá pořadatele, aby se veřejně za tento exces omluvil. Radnice považuje zařazení vystoupení burlesky do odpoledního programu, který byl určen i pro děti, za pobuřující a krajně nevhodné.

Město každoročně podporuje konání kulturních a společenských akcí i ze svého rozpočtu, včetně mezi lidmi oblíbených Slavností růžového vína. „Na letošní ročník těchto slavností přispělo z rozpočtu částkou 60 tisíc korun, kterou nyní bude od pořadatele vymáhat zpět, kvůli porušení etiky a morálky při slavnostech,“ stojí v prohlášení města Třebíč.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů