(VIDEO) Pikantní momenty třetího dne soudního procesu Joukla a Míky

I třetí den soudního procesu ex-náměstka hejtmana Libora Joukla a ředitele Jana Míky měl pikantní momenty. Ke slovu se dostali soudní znalci. Soudní znalci stvrzovali výpovědí před soudem své znalecké posudky:

1. Osmistránkový policejní posudek

Celou kauzu odstartoval osmistránkový posudek znalce vybraného policií se specializací na zemědělská vozidla. Policejní znalec vozidla neviděl na vlastní oči. Cenu vozidel určil jako prostý součet podvozků a nástaveb. V konečné ceně tak chyběly ceny za montáž a dodávku vozidel na Vysočinu.

2. Sedmdesátistránkový Jouklův posudek

Ex-náměstek Joukl si objednal vlastní posudek z Ústavu soudního inženýrství. Soudní znalci viděli vozidla na vlastní oči. Výrobci podvozků jen neochotně poskytovali informace, katalogové ceny neexistují. Dodává se na konkrétní objednávku.

3. Spis má čtyři tisíce stran

Orientace v soudním spisu je složitá pro soud, obhajobu i obžalobu. Každé dohadování obhajoby s obžalobou začíná hledáním čísla listu, na kterém je informace zaznamenána.

4. Odročeno na neurčito

Za účelem doplnění znaleckého posudku je soudní jednání odročeno na neurčito. S trochou nadsázky se dá říci, že rozsudek bude na Vánoce. Jen se neví v kterém roce. A pak obhajoba nebo obžaloba napíše odvolání, podle toho, kdo neuspěje.

Náměstek Joukl rozpovídal před soudní budovou

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů