(VIDEO) Primátor Jihlavy slíbil od jara dvě hodiny parkování zdarma ve fialové zóně

Zavádění nového systému parkování bylo pro občany příliš tvrdé prohlásil primátor Jihlavy Petr Ryška a slíbil změny. Se změnami se počítá od jara, předběžně se hovoří o dubnu.

„V oranžových a fialových zónách bude parkování v neděli zdarma,“ řekl občanům primátor Jihlavy Petr Ryška. Jihlava se potýká s obrovským počtem aut, která vozí obyvatele okolních měst a obcí do Jihlavy za prací.

Největší připravavanou změnou je parkování na dvě hodiny zdarma. „Fialové zóny jsou u sportovišť, kam jezdí obyvatelé za sportem,“ řekl občanům primátor Ryška. Určitým problémem je nastavit tuto změnu v informačních systémech zdarma.

Další velkou změnou avizovanou je pak možnost invalidů parkovat u úřadů „na parkovací kotouč“ zcela zdarma.


🗺 Systém parkování se letos rozšíří do nových oblastí:
👉 51 Fibichova – také na sídlišti Zahradní a až ke Koželužskému potoku,
👉 53 Ke Skalce – také na sídlišti Telečská,
👉 54 U Hřbitova,
👉 55 Zborovská – včetně částí ulic Erbenovy, Leoše Janáčka a Vrchlického.
Na podzim je pak výhled dalšího rozšiřování do oblastí kolem nemocnice.
🚗 Systém parkování přinese i do nových oblastí své výhody místním i návštěvníkům. Všichni řidiči snadněji najdou na ulici volné místo díky pravidlům parkování. V ulicích budou všechna možná stání vyznačena modrými vodorovnými čarami, legální kapacita parkování se tak zvýší a parkující auta nebudou překážet ostatním. Dopravní značení projde komplexní změnou a zpřehlední se. V ulicích se objeví opatření pro chodce a cyklisty.
👷 V nových oblastech navíc budou některé dosud nezpevněné plochy upraveny na parkoviště. Zvýší se tak počet stání, komfort řidičů i úroveň veřejného prostoru.
🎰 Docházkové vzdálenosti k parkomatům budou v nových oblastech obvykle do 200 metrů. Nové parkomaty se začátkem roku objeví i v současných oblastech. Navíc probíhají jednání s provozovateli dalších mobilních aplikací.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů