(VIDEO) Ředitel Alstomu Kurucz představuje vlak na vodíkový pohon

Společnost Alstom vyrobila první soupravu poháněnou vodíkem. Ředitel Alstomu Daniel Kurucz představil vodíkový vlak v Jihlavě při první předváděcí jízdě Vysočinou.

Může jít o obrázek 3 lidem a venkovnímu

Kurucz v minulosti působil od února 2011 do března 2013 v představenstvu koncernu Agrofertu. V dubnu 2013 se stal výkonným ředitelem pro provoz a techniku v akciové společnosti České dráhy, na konci července 2013 pak členem představenstva ČD a od 1. října 2013 náměstkem generálního ředitele ČD pro ekonomiku a techniku. Byl předsedou dozorčí rady ČD Cargo, a.s., DPOV, a.s., ČD Telematika, a.s. a Výzkumného ústavu železničního (VUŽ), a.s. Po odvolání Dalibora Zeleného byl s účinností ode dne 21. února 2014 zvolen generálním ředitelem a předsedou představenstva Českých drah. Avšak o osm měsíců později, dne 10. listopadu 2014, byl dozorčí radou odvolán z funkce předsedy představenstva. Jako důvod byla uvedena dlouhodobě nefungující komunikace mezi předsedou představenstva a ministrem dopravy.

Od podzimu 2021 je Kurucz vede celkem třináct set zaměstnanců Alstomu ve výrobním závodě v České Lípě a dále v obchodním úseku v Praze.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů