Čtvrtina řidičů parkuje ve Žďáru nad Sázavou nesprávně

Vedení města Žďáru nad Sázavou nechalo vytvořit strategický dokument o problémech dopravy ve města pod názvem Generel dopravy. Více než dvou set stránkový dokument obsahuje i popis problémů s parkováním ve městě.

V širším centru města Žďáru nad Sázavou je kapacita parkovišť ve špičkových obdobích naplněna u obchodních center Lidl a Convent, dále v lokalitách Neumannova, Studentská a Nerudova, kde neplacená stání byla vyčerpána a zbývalo pouze několik volných vyhrazených míst. Špičková poptávka po parkování nastává mezi devátou a jedenáctou hodinou ranní, v noci klesá na polovinu.

Až pětadvacet procent vozidel parkuje v rozporu s předpisy v okrsku ulic Husova, Hálkova, Drdlova, Sadová, Hutařova, Tyršova a Nádražní, zejména kvůli nedodržení volné šířky komunikace pro průjezd.

Samostatnou kapitolou je pak nedostatek kapacit pro parkování vozidel rezidentů na sídlištích, přestože město průběžně podniká opatření pro zřizování parkovacích míst, včetně obsazení nevyužitých chodníků nebo užití zatravňovacích dlaždic ve vnitroblocích.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů