VÍME PRVNÍ: Česká pošta zachránila pobočky v Pardubicích a Ostravě na úkor Vysočiny

Mezi jedenadvaceti čerstvě zachráněnými pobočkami České pošty jsou hned dvě pobočky na úkor Vysočiny. Venkovská pobočka ve Vílanci na Jihlavsku bude zrušena a místo ní bude zachráněna pobočka ve východočeských Pardubicích. Další zrušenou venkovskou pobočkou je Mladé Bříště na Pelhřimovsku, zachráněna bude pobočka v Ostravě.

„Zrušení pošty jsme odsouhlasili na zastupitelstvu už loni,“ uvedl starosta Mladého Bříště Adam Vadaš.

Mezikrajská výměna zachráněných poboček vyplývá z informací České pošty.

„Děkuji, nebudu se k tomu vyjadřovat. Stanovisko jsem už sdělila České poště,“ uvedla starostka Vílance Marta Zelená.

Mluvčí pardubického Magistrátu Radim Jelínek vyloučil jednání o záchraně pardubické pobočky na Bílém předměstí na úkor Vysočiny. „Pošlu k tomu vyjádření primátora Pardubic,“ sdělil Jelínek.

“ Rušení poboček vycházelo z nové legislativy. Nejednalo se o jedno celorepublikové pravidlo, ale o docházkovou vzdálenost vzdušnou čarou v obcích nad 2500 obyvatel. Proto nelze paušálně dávat všechny obce na jednu úroveň,“ uvedl mluvčí České pošty Matyáč Vitík.

Česká pošta 31. března oznámila záměr zrušit k 30. červnu tři sta svých poboček. Následovala setkání týmů státního podniku se zástupci měst, obcí a krajů, kterých se rušení pošt dotkne. Na Vysočině oznámilo například vedení Žďáru nad Sázavou snahu jednat o záchraně poštovních poboček (více zde).

Počet redukovaných poboček se nezměnil, na základě 164 jednání České pošty s obcemi, městy a kraji došlo k výměně jedenadvaceti poboček za jiné, které se podle původního plánu rušit neměly. Důvodem změn bylo dodržení tří zásad České pošty, tj. splnění legislativních, ekonomických a klientských kritérií.

„Zároveň jsme vyšli vstříc v mantinelech těchto kritérií starostům, kteří na základě místní znalosti požadovali změny v seznamu svých rušených pošt,“ stojí v prohlášení České pošty.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů