VÍME PRVNÍ: ČEZ Obnovitelné zdroje představí záměr výstavby větrných elektráren vedle krajské metropole Vysočiny

O větrné energii se bude besedovat i v malé obci s necelou pětistovkou obyvatel v sousedství krajské metropole Vysočiny. Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje zaměřuje svou pozornost na další novou lokalitu. Tentokrát jde o Střítež u Jihlavy, kde stojí logistický areál firmy Jipocar. Rovněž Jipocar se intenzivně zabývá myšlenkou na výstavbu větrných elektráren.

Se záměrem výstavby větrných elektráren se obyvatelé Stříteže u Jihlavy seznámí už na konci února. Loni na podzim se v obci konaly nové komunální volby, kdy opoziční zastupitelé hromadně rezignovali na svůj mandát. I v nových volbách obhájila mandát zastupitelky Michaela Olívie Zadinová.

„Mělo by se jednat maximálně o dva větrníky s výškou stožáru dvě stě metrů. Stát budou směrem k obci Ždírec,“ uvedla starostka Zadinová.

Minimálně ve stavebním řízení se k záměru výstavby větrných elektráren na katastru obce Střítež bude vyjadřovat i sousední krajské město Jihlava. „My se na to mrkneme a když tak k tomu něco řekneme,“ prohlásil šéf zastupitelského klubu ODS na jihlavské radnici Vojtěch Prchal.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů