VÍME PRVNÍ: Delegace Žďárska vyrazila řešit hlučnost na základnu Grippenů

Starostové Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě se vydali na letiště v Čáslavi. Návštěva má zřejmě za cíl dohodnout s vedením základny pravidla letového výcviku pilotů Grippenů na Žďársku.

V červnu informoval novoměstský starosta Michal Šmarda o zhoršení komunikace s Armádou České republiky o přeletech Grippenů na Žďársku.

Návštěvu delegace ze Žďárska na základně Čáslav potvrdil její mluvčí.

Zástupcům vedení měst se po celou dobu návštěvy věnoval zástupce velitele základny plk. Jaroslav Míka. V průběhu návštěvy se radní vrátili i k nedávné diskuzi o nízkých přeletech nad Chráněnou krajinnou oblastí Žďárské vrchy, kde leží i jejich města.

Plk. Míka je ujistil o tom, že piloti dodržují stanovené letecké výšky 100 až 300 metrů nad zemí. Připustil, že lety v nižších hladinách mohou být pro obyvatele nepříjemné a za velení základny přislíbil, že se budou snažit o co nejcitlivější přístup. Zástupce velitele základny zároveň přítomným radním vysvětlil způsob, jakým jsou plánovány letecké trasy. Zmínil i to, že český vzdušný prostor je hustě zaplněn různými typy letů a armáda je jen jedním z jeho uživatelů. Rozhodnutí o letových trasách a výškových hladinách tak není plně v jejích rukou.

Na závěr pak plk. Míka znovu zdůraznil ochotu k vzájemné komunikaci a snahu o co nejnižší zátěž obyvatel. Zástupci radnic ocenili otevřenost a vstřícnost velení základny.

„Jsem moc rád, že jsme měli možnost si vše rozumně vysvětlit“, zhodnotil jednání starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos. Spokojenost neskrýval ani novoměstský starosta Michal Šmarda.

Napište zprávu…

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů