VÍME PRVNÍ: Dotační titul pro Horáckou arénu startuje v červenci

Národní sportovní agentura vypsala dlouho očekávaný dotační titul pro nadregionální sportovní infrastrukturu. Město Jihlava hodlá žádat v tomto dotačním titulu o tři sta milionů korun na výstavbu Horácké multifunkční arény.

Horácká multifunkční aréna by měla vyrůst do tří let na místě současného zimního stadionu. Kraj Vysočina podpořil záměr částkou půlmiliardy korun, stát by měl přispět třemi sty milonů korun.

Vyhlášená dotační výzva je zaměřena zejména na podporu výkonnostního a vrcholového sportu včetně konání významných soutěžních zápasů a akcí, může ale přispět i k rozvoji sportu dětí a mládeže či sportu zdravotně postižených osob v České republice.

Výsledkem realizace akce musí být sportovní zařízení, které je způsobilé k provozování sportu, pro který je určeno, a které bude po dobu udržitelnosti k provozování sportu skutečně využíváno.

Nově vybudovanou či technicky zhodnocenou sportovní infrastrukturu bude možné využít i pro konání společenských či kulturních akcí a tato tak bude sloužit obyvatelům jako místo setkávání na sportovních nebo i volnočasových akcí.

Podle informací Občasníku bude mít zájem o dotaci více krajských měst. Dotační titul je vypsán v celkové částce devět set milionů korun, při maximální výši dotace tři sta milionů korun. Hodnocení žádostí má být provedeno bodováním dle jednotlivých kritérií, neměl by rozhodovat pouze čas podání žádosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů