VÍME PRVNÍ: Druhý případ COVID-19 na žďárské radnici

Rozsáhlé testování osob na radnici ve Žďáru nad Sázavou odhalil druhý případ nákazy COVID-19. Informaci potvrdil tiskový mluvčí radnice Matěj Papáček s tím, že nemá bližší informace k osobě nakaženého.

„Dvacet šest osob prošlo testováním s negativním výsledkem,“ uvedl mluvčí Papáček.

V karanténě se ocitli i starosta města Martin Mrkos s místostarostou Josefem Klementem. Jednání radních města se účastnili dálkovým přístupem. U obou představitelů města testy neprokázaly onemocnění COVID-19, přesto zůstávají i nadále v karanténě.

„Situace je naprosto normální, úřady přijmou adekvátní opatření. Nemám věšteckou kouli, abych řekl, kolik případů ještě bude i třeba ve Žďáru nad Sázavou,“ uvedl krajský hygienik Jiří Kos.

Česká republika se dostala do situace, denní nárůsty nových případů covidu dosahovaly rekordních hodnot. Dosud nejvíc pozitivních testů od začátku března za jeden den zjistily laboratoře v pátek, a to 797. Ve středu to bylo 646 případů a ve čtvrtek 677. I o víkendu byly nárůsty rekordní, co se týká volných dnů – v sobotu laboratoře zaznamenaly také přes 500 pozitivních testů a v neděli 410.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů