VÍME PRVNÍ: Jemča koupila městské pozemky Jemnice pro budoucí rozvoj firmy

Město Jemnice prodalo městské pozemky v areálu bývalého Autoparku společnosti Jemča Jemnice, která zde plánuje postavit nový výrobní areál. „Pozemek byl prodán za 8660 tis. Kč,“ uvedla tajemnice Městského úřadu v Jemnici Jana Loiblová.

Záměr nákupu představil občanům města Jemnice přímo majitel firmy Vladimír Müller na veřejné prezentaci.

Záměru rozvoje firmy Jemča musí ustoupit místní podnikatel, který měl část pozemku pronajatý pro provozování pily. Jeho žádostem o prodej pozemku město Jemnice v minulosti nevyhovělo.

Název JEMČA vznikl ze zkratky pro jemnický čaj. Historie významného českého producenta čaje se započala, když státní podnik Balírny Obchodu Praha založil v Jemnici závod na balení potravin a čajů. V roce 2006 pak Jemču získal velký globální hráč na trhu nápojů – britská společnost Tetley. Pod novým názvem Tata Global Beverages Czech získala Jemča na českém trhu mnohá ocenění. V roce 2020 se Jemča vrací do českých rukou – firmu kupuje společnost Dr. Müller Pharma – přední český výrobce léčiv, zdravotnických prostředků, doplňků stravy a kosmetiky. S novým majitelem přichází i nové možnosti a cíle a proto Jemča přispívá ke svému dalšímu rozvoji investicemi do nových technologií pro nové formáty balení a zvýšení objemu výroby pro české a exportní trhy.

Město Jemnice vymáhá od letošního roku úhradu smluvní půl milionové pokuty za nedodržení závazku požádat o stavební povolení v dvouleté lhůtě od prodeje jiné části pozemku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů