VÍME PRVNÍ: JHMD mění akcionářskou strukturu

Na valné hromadě Jindřichohradeckých místních drah došlo ke změně akcionářské struktury. „Mohu potvrdit informaci, že jsem přestal být akcionářem,“ uvedl ředitel Railway Capital Jan Šatava.

Bývalý dlouholetý ředitel Jindřichohradeckých místních drah Jan Šatava vlastnil ve společnosti Jindřichohradecké místní dráhy patnáct procent akcií.

Aktuality

„K ceně za převodu akcií bych se nechtěl vyjadřovat,“ dodal Šatava.

Podle informací Občasníku prodali svůj podíl i další menšinoví akcionáři Jindřichohradeckých místních drah. Těmi jsou podle podle dokumentů v obchodním rejstříku Igor Hoření, Vladimír Jindřich a Jan Hruška. Největšímakcionářem společnosti je současný ředitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek, který vlastní dvaašedesát procent akcií. Dalšími akcionáři jsou podle dokumentů v obchodním rejstříku Igor Hoření, Vladimír Jindřich a Jan Hruška.

Informaci o prodeji svého podílu potvrdil i Igor Hoření s tím, že i ostatní akcionáři prodali své menšinové podíly.

Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. jsou akciová společnost, provozující jihočeské úzkokolejné tratě z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně, včetně provozování dopravy na nich. Název společnosti je současně názvem tohoto železničního subsystému, který je nejstarší úzkokolejnou dráhou ve střední Evropě.

Vyjádření ředitele JHMD Borise Čajánka doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů