VÍME PRVNÍ: Jihlava chystá chytré vodoměry

Radní města Jihlavy schválili záměr Technických služeb města Jihlavy na nasazení smart meteringu do místního vodárenství. Do konce letošního roku by se mělo objevit kolem dvou stovek vodoměrů s dálkovým odpočtem spotřeby vody.

„Slibujeme si od nich rychlé zjištění míst s únikem vody,“ uvedl primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS).

Smart water: Metering and billing solutions | Xylem Canada

„Každé čtyři hodiny bude možnost zjistit aktuální stav spotřeby vody podle dálkového odpočtu,“ nastínil fungování chytrých vodoměrů mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.

Málek potvrdil i informace o intenzivních přípravách na spuštění chytrého měření spotřeby vody, ke kterému by mělo dojít v druhé polovině letošního roku.

„Přednostně půjde o vodoměry pro firmy s velkou spotřebou vody na území města, základní a střední školy a městské obchodní společnosti,“ dodal Málek.

Chytré vodoměry umí vlastně to samé, co ty dosavadní „hloupé“ – v zásadě také jen měří vodu. Jenomže na rozdíl od těch hloupých si pamatují, kdy toho kolik naměřily, kterým směrem voda tekla a zda ve vodoměru vůbec byla. A z toho se dá na leccos usuzovat. Z údajů o okamžitém průtoku lze usuzovat na únik vody nebo zavzdušnění potrubí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů