VÍME PRVNÍ: Jihlava připravuje oživení letního kina

Otázce zprovoznění letního kina v Jihlavě bylo věnováno ne málo hodin politických diskuzí. Záměrem připravovaného promítání v projektu je nejen rozvoj kultury, ale i oživování lesoparku Heulos, součástí kterého je existující letní kino s promítacím „plátnem“, tedy areál volající po využití letního kina.

Podle vývoje na trhu letní kina zažívají renesanci, nemluvě o covidovém roce 2020, který rozvoji outdoorových aktivit ještě napomohl.

Významnou roli přitom v Jihlavě hraje jedinečnost prostoru, který disponuje největším promítacím plátnem své doby. Ještě nedávno to přitom vypadalo, že promítat se zde při využití jeho plného rozměru už nikdy nebude.

Smyslem projektu nebude vytvoření konkurence jihlavských kin, pro promítání prémiových filmů: To by vyžadovalo investici 6 milionů + investice do infrastruktury (kabina), což nedává smysl.

Obnovení provozu letního kina s promítáním jednou za týden naopak zde má své místo a příležitost. S obnovením provozu letního kina počítá vedení města od května do září.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů