VÍME PRVNÍ: Jihlava žaluje firmu Porr za zpoždění stavby cyklostezky

Celkem třiadvacet milionů korun smluvních pokut žádá Statutární město Jihlava po stavební firmě Porr za problémy a průtahy při stavbě cyklostezky z centra do průmyslové zóny na severu města.

Ve sporu o kvalitu a termíny dokončení díla se blíží tříletý termín promlčení, který uplyne na konci dubna.

Stavební firma Porr dokončila cyklostezku do průmyslové zóny zhruba o půl roku později než byl stanovený termín dokončení. Smluvní pokuty ale stavební firma uhradit nehodlá. Již v průběhu stavební zakázky město Jihlava upozorňovalo na pomalý postup stavebních prací.

Jenom soudní náklady města na soudní proces se odhadují na částku kolem tří milionů korun. Odhadovaná částka se může ještě navýšit, pokud spor bude kolovat mezi prvoinstančním a odvolacím soudem. Neúspěšná strana sporu bude po pravomocném rozsudku hradit veškeré soudní náklady své i protistrany.

Město Jihlava ale musí postupovat s péčí řádného hospodáře: stavba cyklostezky byla dotována z prostředků Evropské unie. Pokud by poskytovatel dotace zjistil, že město Jihlava nepodalo soudní žalobu, ačkoliv ji podat mělo, mohla by následovat sankce ve výši pětadvaceti procent poskytnuté dotace. Konkrétně by šlo o částku kolem jedenácti milionů korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů