VÍME PRVNÍ: Jihlava zažije koncert skupiny Kabát pro dvanáct set lidí

Už se to chystá! Na konci prázdnin by měla do Jihlavy zavítat skupina Kabát. Přípravy koncertu potvrdil Petr Burian z pořádající agentury Yashica. „Bude to koncert pro dvanáct set lidí,“ dodal Burian.

Koncert by se měl odehrát v rámci letního kina lesoparku Heulos, který město Jihlava plánuje oživit pravidelným promítáním filmů (více zde).

V areálu letního kina vyroste zvláštní šapitó se dvěma sektory po šesti stech divácích. „Koncert je plánovaný na čtyřiadvacátého srpna, o dva dny později bude koncert v Třebíči. Vstupenky jdou do prodeje v nejbližších dnech,“ uvedl Pavel Vlašín z pořádající agentury Yashica.

Kabát je česká rocková skupina z Teplic existující od roku 1983 a na hudební scéně aktivně působící od roku 1989. Za svou třicetiletou kariéru skupina vydala 11 studiových alb, kterých se prodalo přes 1 000 000 kopií, reprezentovala Česko na soutěži Eurovision Song Contest ve Finsku v roce 2007, kde ovšem neuspěla, a v roce 2015 vyhrála desátého slavíka za 1. místo v anketě Český slavík. Návštěvnost jejich vystoupení se pohybuje okolo 20 000 lidí na jeden koncert.

Největším úspěchem skupiny bylo výroční vystoupení na pražském Vypichu roku 2014, kam dorazilo přes 70 000 fanoušků.

V roce 2014 byla uvedena do Beatové síně slávy rádiem Beat. Od roku 1989 hraje bez personální změny a nikdy od té doby nepřerušila svoji činnost.

Přípravy na koncert jsou podle informací Občasníku v plném proudu. Konání koncertu ale může ohrozit aktuální epidemiologická situace kolem nákazy COVID-19. „Situace na konci prázdnin nelze předjímat. Jestli opět zaútočí virus COVID-19, mohou být opět omezeny kapacity kulturních akcí na sto lidí,“ uvedl hygienik Jiří Kos z Krajské hygienické stanice.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů