VÍME PRVNÍ: Města Vysočiny chtějí integraci s IDS JMK

Hned trojice velkých měst Vysočiny chystá morandum o vzájemné spolupráci k dosažení tarifní integrace smluvních měst do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Podle informací Občasníku má zájem o tarifní integraci o Třebíč, Žďár nad Sázavou a Bystřici nad Pernštejnem.

„Pro náš region je velmi výhodné a důležité, abychom mohli jednodušším způsobem cestovat do Brna. Užitek to přinese i cestovnímu ruchu. Lidé jsou zvyklí na pohodlné cestování a všichni určitě ocení, když si na jednu jízdenku budou moci zajet do Bystřice nebo do Žďáru,“ řekl novoměstský starosta Michal Šmarda.


Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje (IDS JMK) je integrovaný dopravní systém, zahrnující tramvaje, trolejbusy, vlaky, městské a příměstské autobusové linky a lodní dopravu na Brněnské přehradě. IDS JMK obsluhuje po ukončení 6. etapy v červenci 2010 celé území Jihomoravského kraje a místně zasahuje i do okolních krajů České republiky (Vysočina, Pardubický, Olomoucký a Zlínský).

Autobusové linky IDS JMK zajíždí i do několika rakouských a slovenských měst a obcí, jedna vlaková linka je rovněž vedena na Slovensko. Do systému IDS JMK je začleněna například i městská doprava v Bystřici nad Pernštejnem na Vysočině.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů