VÍME PRVNÍ: Ministerstvo vnitra zrušilo provozní příplatky obcí za svatby

Tři roky vybíral Žďár nad Sázavou provozní příplatky za konání svateb na neobvyklých místech nebo v neobvyklých termínech.

„Byla to místa, kam se musely matrikářky dopravit samostatně jako třeba na skále nebo v balóně. Nebo snoubenci žádali o svatbu ve svátek a ještě chtěli čas v 17.17 hodin. Obci to přináší náklady navíc,“ zmínil starosta Martin Mrkos.

Ročně získalo město Žďár nad Sázavou kolem sedmdesáti tisíc korun z provozního poplatku za konání svadeb. „Šlo o příjem do městské pokladny jako u jiných poplatků,“ prohlásil starosta Martin Mrkos.

Podle stanoviska Ministerstva vnitra jsou ale podobné nadstandartní služby matrikářů zahrnuté do základního poplatku a město nebo obec už nemůže vybírat žádný další provozní poplatek spojený s vyššími náklady za poskytnuté služby při svatebním obřadu.

„Respektujeme toto ministerské rozhodnutí, ale i v dalších obcích nad tím krčí rameny. Obecní zaměstnanci musí na přání svatebčanů chodit ve svátek do práce a narušuje jim to osobní režim. Chápu, že matrikářky chtějí vyjít vstříc přáním svatebčanů, ale zároveň je potřeba tuto službu zaplatit,“ dodal starosta Mrkos.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů