VÍME PRVNÍ: Nad výrobcem českých čajů Jemča se vznáší smluvní pokuta města Jemnice

Tradiční výrobce českých čajů má problém se smluvní pokutou ve výši půl milionu korun, která mu hrozí za nedodržení smluvních podmínek odkupu městských pozemků Jemnice. Jemča Jemnice se smluvně zavázala získat stavební povolení k výstavbě budov na odkoupených městských pozemcích.

Smluvní lhůta dvou let pro získání povolení uplynula a město Jemnice čeká poměrně jednoduchá kontrola dodržení smluvních podmínek prodeje městského pozemku. Stavební povolení ale údajně vystaveno není. „Bohužel, musím potvrdit zahájení vymáhání smluvní pokuty,“ uvedl starosta Jemnice Pavel Nevrkla.

Při dodržení zásady „péče řádného hospodáře“ má město Jemnice jen minimální šanci, jak se vyhnout vymáhání smluvní pokuty z nedodrženého smluvního závazku firmy Jemča. Musely by se objevit „okolnosti hodné zvláštního zřetele“.

Jemča Jemnice by ráda vybudovala v Jemnici nové hlavní sídlo firmy v lokalitě zvané „Autopark“, která je pozůstatkem po působení armády ve městě. K současným pozemkům v lokalitě „Autopark“ by Jemča ráda získala ještě další okolní pozemky, aby mohla více rozšířit celou výrobu čajů v Jemnici.

Společnost JEMČA a.s. v letošním roce oslaví šedesát let působení ve městě jako samostatná firma, už před tím od roku 1958 fungoval v Jemnici pobočný závod státního podniku Balírny Obchodu ve svém závodě v Jemnici vyrábí více než šedesát druhů čajů a zaměstnává kolem stovky zaměstnanců.

O touze firmy Jemča (Jemnický čaj) udělat z Jemnice své hlavní sídlo čtěte více přímo zde, strategické plány firma tvoří na dvacet let dopředu (více zde).

Hlasujte v anketě čtenářů:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů