Jemča chce od Jemnice městské pozemky pro budoucí udržitelnost výroby

Jméno firmy Jemča je zkratkou názvu Jemnický čaj, který se v samostatném závodě Jemnice vytábí od roku 1974. Jemča oslaví jako samostatný závod padesát let a má s rozvojem podníkání v Jemnici velké plány.

Díky vstřícnosti Města Jemnice Jemča zakoupila první část bývalého vojenského areálu známého pod názvem Autopark. Nyní se snažíme získat zbývající část areálu s provozem pily v majetku Města Jemnice.

Dlouholetý místní podníkatel, který provozuje areál pily bude muset odejít z prostor, kdej je v dlouhodobém nájmu. Ostatně jeho odchod připustil i majitel Jemči Vladimír Muller při prezentaci svého záměru rozvoje.

O získání městských pozemků usiloval místní podnikatel daleko dříve než Jemča, což staví místní radnici do ošemetné situace. Získání zbývajících městských ploch v areálu „Autoparku“ je podmínkou pro vybudování nového areálu, který nejen že umožní udržení a rozvoj výroby v Jemnici.

Na výzvu Města Jemnice podala Jemča nabídku na odkup části areálu „Autoparku“ (dnes pila). Odkoupení tohoto areálu je nezbytné pro budoucí udržitelnost výroby Jemči v Jemnici. Bez jistoty možnosti rozvoje bude Jemča zvažovat smysluplnost investice do budování neúplného areálu v Jemnici, kde nemůže realizovat všechny plánované projekty, nebo využití pobídky jiného města a vybudování provozu výroby čajů jinde.

Prezentace firmy Jemča na jednání zastupitelstva dne 15.11.2023

Jemná pohrůžka odchodem Jemči z Jemnice staví zastupitele Jemnice do pozice složité volby, jak dál postupovat při prodeji městského areálu „Autopark“, kde dál může podnikat jen jediný majitel.

O tom, jak se podle zastupitele stává z Jemnice Palermo Vysočiny čtěte více přímo zde. Mluvčí aktivistů poslal Jemnici předžalobní výzvu k zahájení pozemkových úprav (více zde), Pozemkový úřad ale úpravy neplánuje zahájit (více zde).

Z jednání s Jemčou v kanceláři starosty Jemnice odešel majitel sousední pily po deseti minutách (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů