Společník a generální dodavatel Senecury čelí několika exekucím

Největší soukromý provozovatel domovů pro seniory v České republice má velké finanční starosti. Jeho generální dodavatel nových provozních objektů firma Urban Survival je v několika exekucích.

I samotná firma Senecura se snaží vykoupit dvaceti procentní podíl Urban Survival na základě tržního ocenění hodnoty.

Firma Senecura holding musela loni na podzim převzít finanční závazky svého generálního dodavatele firmy Urban Survival například na stavbách ve Žďáru nad Sázavou a Jičíně. Podle informací Občasníku přesahují nezaplacené závazky Urban Survival částku sto milionů korun. Firma Urban Survival čelí návrhu na konkturs o kterém zatím soud nerozhodl.Jednatelem firmy Urban Survival je známý architekt Pantelis Larcou.

Problémy má i mateřská firma Orpea, která ve Francii spravuje více než 350 poboček. je ve zmatku od lednového vydání i, kterou napsal novinář Victor Castanet.

Akcie společnosti Orpea se v roce 2022 propadly o třiadevadesát procent poté. Francouzská policie provedla razie v pečovatelských domech Orpea loni v listopadu, zatímco nezávislý audit našel důkazy o finančním pochybení.

Před třemi měsíci nové vedení Orpea veřejně přiznalo, že situace skupiny je zoufalá . Natolik, že aby nedošlo k bankrotu, skupinu převzal stát prostřednictvím Caisse des dépôts (CDC) výměnou za částečné zrušení jejího obrovského dluhu (9,5 miliardy eur) ve výši 3,8 miliardy. CDC také plánuje vložit do společnosti Orpea 1,55 miliardy eur.

Vyjádření poslankyně Evy Decroix (ODS) i poslance Víta Kaňkovského k problémům Senecura holding doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů