Z jednání s Jemčou o podnikání v Jemnici odešel majitel sousední pily po deseti minutách

Velkého jednání všech dotčených subjektů na radnici v Jemnici o budoucnosti podnikání v místní lokalitě „Autopark“ se neúčastnil majitel české čajové jedničky Jemča Vladimír Müller. Podle zákulisních informací se termín jednání na radnici v Jemnici hledal s ohledem na časové možnosti majitele firmy Jemča. Jemča usiluje o získání veškerých ploch v lokalitě „Autopark“ i těch, na kterých dnes podniká dřevozpracující firma.

I majitel dřevozpracující firmy se účastnil osobně jednání na radnici, ovšem odešel z jednání po deseti minutách. Už déle než deset let usiluje o možnost odkupu pozemků ovšem nikdo z místních představitelů radnice mu nedokáže vysvětlit, proč k prodeji nedošlo.

Česká čajová jednička firma Jemča je tak zatím hlavním zájemcem o volné podnikatelské prostory v místním „Autoparku“, kde by měl vzniknout nový závod s polygrafickým studiem. Vyjádření firmy Jemča se nepodařilo získat, zástupkyně firmy po žádosti o přepojení na ředitele Dobšíka stroze zavěsila.

Město Jemnice už vystavilo účet na zaplacení půl milionové smluvní pokuty, kdy firma PIGI TEA ovládanou firmou Jemča nedodržela smluvní termín pro podání žádosti o stavební povolení ani nepožádala o prodloužení smluvního termínu. Přesto se zástupci firmy PIGI TEA snaží o dohodu s městem Jemnice a odpuštění povinnosti hradit půlmilionovou pokutu za nesplnění smluvní povinnosti.

Majitel místní pily v areálu Autopark, který odešel z jednání s Jemčou na jemnické radnici po deseti minutách, tak bude po zemědělci Kolářovi další podnikatel, který v brzké době opustí místní podnikatelské prostředí v Jemnici. Jeho chuť do dalšího podnikání zlikvidovala firma Jemča podněty k provádění kontrol požární bezpečnosti provozu dřevozpracující firmy.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů