VÍME PRVNÍ: Rhea holding postaví nový potravinářský závod v Jindřichově Hradci

Jihočeský zemědělský koncern Rhea holding plánuje výstavbu moderního potravinářského závodu v Jindřichově Hradci. Místo pro navrhovaný záměr je u místní komunikace (ulice Vídeňská) přímo napojené na silnici II/551 vedoucí z Českých Budějovic na nájezd na dálnici D1 u Humpolce.

„Vítáme příchod nového investora a velmi jeho zájem podporujeme. Každý nový investor znamená větší příliv finančních prostředků v podobě daní do rozpočtu města. Určitě bude patřit mezi pět největších zaměstnavatelů v Jindřichově Hradci,“ řekl předseda Jindřichohradecké hospodářské komory Josef Nejedlý.

„Příchod nového zaměstnavatele bude určitě vzpruhou pro trh práce a pro ekonomiku města. Rovněž lze v uvedené souvislosti očekávat i zvýšený zájem o bydlení ve městě. Celkově se jedná o pozitivní zprávu,“ uvedl jindřichohradecký starosta Michal Kozár.

Návrh na výstavbu nového potravinářského závodu v Jindřichově Hradci předložila firmy Rhea invest s.r.o. Firma Rhea invest s.r.o. je součástí uskupení RHEA HOLDING zemědělského podnikatele Josefa Koláře, která sdružuje několik společností, které působí v šesti oborech činností. Všechny Kolářovy firmy spojuje jednotná koncepce, filozofie a vlastnická struktura. Součástí zemědělské výroby je i živočišná výroba, která zahrnuje mimo jiné výkrm kuřecích brojlerů s roční produkcí dvanácti miliónů kilogramů drůbežího masa. Uskupení firem RHEA HOLDING patří mezi přední chovatele drůbežího masa v České a má záměr chov drůbeže postupně navyšovat.

„Cílem je finalizovat produkci a nabídnout zákazníkům kvalitní a bezpečné české potraviny jasně
dohledatelného lokálního původu za využití nejmodernějších technologií. Zároveň je takovýto systém
výrazně šetrnější k životnímu prostředí, neboť díky pěstování plodin, výrobě krmiv, chovu na vlastních
farmách a zpracování a výrobě potravin v regionu vzniká minimální uhlíková stopa oproti dovozům na
velké vzdálenosti. Pozitivem v neposlední řadě je vytvoření stovek pracovních pozic od dělnických profesí po vrcholový management,“ zmínil majitel holdingu Josef Kolář.

Podobný Kolářův záměr zablokovali v Jemnici místní aktivisté ze spolku „Za dobrý život na Jemnicku. „Vztahy s panem Kolářem a městem Jemnice jsou doufám stále dobré. Městu Jindřichův Hradec gratuluji,“ zmínil starosta Jemnice Pavel Nevrka.

Komplexní výrobní objekt v Jindřichově Hradci bude zahrnovat všechny prostory od vyskladnění živých kuřat, jejich porážky, porcování, balení až po kompletní expedici chlazených a mražených výrobků. V novém výrobním provozu bude zaměstnáno asi dvě stě čtyřicet pracovníků včetně administrativy a údržby.

Výroba bude probíhat ve dvousměnném provozu pět dní v týdnu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů