VÍME PRVNÍ: Syn eurokomisařky kandidátem na hejtmana Vysočiny 2024

Hnutí Starostové a Nezávislí v kraji Vysočina volilo lídra své kandidátky pro krajské volby 2024. Trochu překvapivě uspěl ve volbě lídra třebíčský zastupitel Adam Joura (Pro Třebíč) na úkor současného radního kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Pavla Hájka.

Joura je synem eurokomisařky Věry Jourové, která je místopředsedkyní Evropské komise, zodpovědná za kontrolu dodržování hodnot Evropské unie a za transparentnost.

Jourova dosavadní životní dráha mu přinesla řadu zkušeností z různých oblastí, které nakonec dávají velmi ucelený obraz o smyslu, způsobu a podpoře financování stavebních investic (CzechInvest), záludnostech správného zadání a perspektivy investora (Žďár nad Sázavou), historicky také o PR a marketingu takřka jakékoli činnosti (Colin, Cathedral) a náboru, retenci i rozvoji odborníků a řemeslníků ve stavebnictví (Fond dalšího vzdělávání, CzechInvest).

Velmi přátelskými vztahy s krajským lídrem STANu se pochlubil například jihlavský zastupitel Radek Hošek.

Už známými kandidáty na hejtmana Vysočiny jsou za koalici ODS, Starosty pro občany a TOP09 Vítězslav Schrek, za KDU-ČSL krajský předseda Pavel Janoušek. Piráty povede do voleb dosavadní vicehejtmanka Hana Hajnová.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů